Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu täiskogu istungil ei leidnud toetust Eesti Keskerakonna algatatud eelnõu, mis nägi ette Eesti põllumeeste toetuseks riigieelarvest üleminekutoetusena täiendava 21,5 miljoni euro eraldamist. Maaelukomisjoni aseesimehe Siret Kotka hinnangul peab riik leidma võimaluse, kuidas kohelda Eesti põllumehi võrdselt kolleegidega Euroopas. Kui Euroopa Liidu poolt on lubatud toetada põllumehi 21,5 miljoni euro suuruse üleminekutoetusega, siis seda tuleb ka teha, sõnas Siret Kotka.

„Lisaks Euroopa Liidust tulevale kriisiabile peab ka Eesti riik oma põllumeestele maksma täiendavat toetust ja meie ettepanek on üleminekuteotusi maksta maksimaalse määra ulatuses, ehk 21,5 miljonit eurot. Kui me seda ei tee, jätame oma põllumehed võrreldes naabritega väga kehva konkurentsisituatsiooni,“ lausus maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

Kotka jätkas: „Hämmastav on aga sotsiaaldemokraatide käitumine. Erakond, kes sõnades seisab justkui maainimeste selja taga ja toetab põllumeest, otsustas üleminekutoetuste maksmist mitte toetada. Maaelukomisjoni esimees Ivari Padar sõnas enne hääletust selgelt, et tema üleminekutoetuse maksmisele oma poolthäält ei anna. See on väga kahepalgeline käitumine. Põllumehi ei toetanud ka Reformierakond ja IRL. Nende erakondade puhul põllumeeste mittesallimine mind aga niivõrd ei üllata. Tänasel hääletusel oli väga selgelt näha, millised jõud Eesti põllumehi toetavad ja millised mitte.“

Lisainfo:
Siret Kotka
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside