Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni liikme Siret Kotka sõnul on Eestis üha laialdasemalt leviv sigade Aafrika katk väga tõsine probleem, mis edasise leviku korral tähendaks Eesti seakasvatajatele korvamatut kahju.

„Esmalt Valgamaal diagnoositud sigade katk on tänaseks jõudnud juba Viljandimaale ning on kahjuks vaid aja küsimus, kui haigus üle kogu Eesti levib. Põllumajandusminister Ivari Padar ütles juba 5. augustil jahimeeste ja seakasvatajatega kohtudes, et tema hinnangul on seakatkuviirus Eestisse kohale jõudnud. Ometi ei tajunud valitsus probleemi tõsisust ning reaalsuses ei tehtud mingisuguseid ettevalmistusi, et katkuga toime tulla,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Siret Kotka.

Kotka lisas: „Seakasvatajad on katku leviku tõttu väga mures, kuna põllumajandusministeeriumil puudub konkreetne plaan, kuidas katkuga võidelda. On arusaamatu, miks ei ole korralikku koostööd tehtud Läti valitsusega, kes pidi seakatkuga kaasnevate probleemidega tegelema juba varem. Täna kirjeldavad paljud seakasvatajad oma kurba olukorda, kui pidevalt sütel elamist. Farmid, mis nakatuvad seakatku, võivad vägagi tõenäoliselt langeda pankroti küüsi. See tähendab omakorda seda, et ühes sellega kaovad maainimeste töökohad. Arvestades niigi maapiirkondades valitsevat töökohtade puudust, oleks tegemist katastroofilise olukorraga.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside