Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänaseks on selge, et kogu Mandri-Eestis levib sigade Aafrika katk ning mandril ei ole õnnestunud katku levikule piiri panna. Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Siret Kotka hinnangul peab aga Eesti riigivalitsus tegema kõik endast oleneva, et hoida vähemalt Saaremaa sigade Aafrika katkust puhas.

„Samme, mida astuda, et Saaremaa katkust puhtana hoida, on mitmeid. Esiteks peab valitsus panema Kuivastusse teedele suured desomatid, mille nii autod kui ka inimesed peaksid läbima enne kui saarele astuvad. Tänaseks on selge, et katk levib väga palju autode ratastega ja inimeste jalanõudega. See oleks esimene samm, mida riigivalitsus saaks teha, et katk ei jõuaks Saaremaale,“ sõnas Keskerakonna juhatuse liige Siret Kotka.

Kotka jätkas: „Lisaks peab valitsus võtma selge seisukoha, et AS Vireeni teenindavad autod ei transpordiks loomseid jäätmeid Saaremaalt mandrile. On selge, et sellised autod võivad olla ühed võimalikud katku leviku riskiallikad. Seetõttu tuleks lubada Saaremaal loomsete jäätmete matmine seni kuni Eestis levib katk või viia Saaremaale mobiilne põleti Hurikan, mis jääks alaliselt saarele.“

„Senine katku leviku takistamine on olnud täielik farss ja valitsuse sammud on olnud ebapiisavad. Me peame tegema kõik, mis võimalik, et takistada katku liikumist Saaremaale ja Hiiumaale ning piirama seda ka Läänemaal, kus levik on olnud seni väike,“ lõpetas maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

Lisainfo:
Siret Kotka
Tel. 521 1278

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel. 53 474 246

Tagasiside