Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu läbis täna esimese lugemise seaduseelnõu, mis näeb ette jätta erisoodustuse alt välja kulutused, mida tööandja teeb hüvitamaks töötajatele nende tööl käimisega seotud ühistranspordi kulude katmisel.

Riigikogu maaelukomisjoni kuuluva Siret Kotka-Repinski sõnul on tegemist olulise muudatusega, mis ühtepidi leevendab ettevõtjate olukorda, kui tagab ka töölkäijatele senisest soodsamad tingimused. „Juulist rakendunud maakonnasisese tasuta bussisõidu valguses on oluline toetada mistahes ühistranspordi kasutamist ning leevendada samuti olukorda nende tööandjate jaoks, kes kompenseerivad kommertsliinidel sõitvate töötajate bussipileteid. Seadusemuudatus lihtsustab esmalt töötajate vaba liikumist ning lisaks annab ettevõtjatele võimaluse kaasata vajalikke inimesi kaugematest piirkondadest,“ ütles Siret Kotka-Repinski.

Riigikogu liikme sõnul on tegemist positiivse algatusega, tuues esile just maapiirkondades tegutsevaid tööandjaid. „Ettevõtted, mis tegutsevad keskustest eemal seisavad tihti silmitsi olukorraga, kus peavad hüvitama töötajate transpordikulud ning lisaks maksma riigile selle pealt maksu. Kui me soovime edendada piirkondi, mis asuvad väljaspool suuremaid keskusi, siis ei tohiks me sellisel viisil ettevõtlust raskendada,“ sõnas Siret Kotka-Repinski.

Tagasiside