Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Lääne-Virumaalt parlamenti valitud rahvasaadiku Siret Kotka sõnul on temani jõudnud kuuldused, et Rakvere linnavalitsus peab plaani AS Rakvere Soojuse müümiseks. Kotka hinnangul ei tohi aga taoliste ettevõtete erakätesse liikumine olla tehtud salajas ja vaikselt. Saadiku sõnul peab linnavõim võimalikust erastamisest senisest enam teavet jagama ning vajadusel ka rahvakoosoleku korraldama.

„Linnas levivad kuuldused, et AS Rakvere Soojus plaanitakse erastada ning leian, et Rakvere linnavalitsus peab sellel teemal inimesi senisest enam teavitama. Ka reformierakondlasest riigikogulane Kalle Palling sõnas täna Riigikogu puldis küsimustele vastates, et kui linn on otsustanud mingi olulise osa linnavarast ära müüa või tasuta kasutusse anda, oleks linnaelanike teavitamine sellest täiesti loomulik tegevus. Ma nõustun temaga. Taolistest otsustest tuleb julgelt rääkida ning kui see ei vasta tõele, siis see ka otsustavalt ümber lükata,“ rääkis Siret Kotka.

Kotka hinnangul on linnaelanikel õigus teada muudatustest, mis puudutavad nende igapäevast elu ning neil peab olema võimalus nendes küsimustes kaasa rääkida.

„Linnarahva varajane teavitamine peaks olema hea tava. Olen kindel, et linnaelanikel on antud teemal oma arvamus, eriti kui muudatused võiksid neile kaasa tuua hinnatõusu. Me peame sellega arvestama ja vajadusel tuleb korraldada ka rahvakoosolek. Täna valitseb antud teemal kahjuks suhteline vaikus ja infot on raske leida. Ootan, et linnajuhid meie üleskutset kuulda võtaksid ning räägivad peagi selgelt, millised on linna plaanid AS Rakvere Soojusega tulevikuks,“ lõpetas Kotka.

Lisainfo:
Siret Kotka
Tel: +372 52 112 78

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside