Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni liige Siret Kotka tervitab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja tänast piimapäeva aktsiooni ning kutsub kõiki inimesi üles tarbima senisest poole rohkem piimatooteid.

„Venemaa impordikeeld Euroopa Liidu toiduainetele on pannud Eesti piimatootjad väga keerulisse olukorda ning tootjad vajavad riigi abi. Lõunanaabrid lätlased kavatsevad Venemaa sanktsioonide tõttu maksta oma põllumeestele veel sel aastal 6,5 miljonit eurot täiendavaid toetusi. Sarnaseid meetmeid peaks rakendama ka meie valitsus,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Siret Kotka.

Kotka lisas: „ Kuna piimatoodete tarbimine Eestis on viimase kümne aasta jooksul mõnevõrra vähenenud, tulekski teha eestlaste seas üleskutse juua piima rohkem. Tervise Arengu Instituudi toitumissoovituste kohaselt tuleks iga päev tarbida 2-4 portsjonit piimatooteid. Kui paljud eestlased seda aga tegelikult teevad? Nõustun Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja väljaöelduga, et piimatoodete senisest suurem tarbimine on kasulik nii meie inimeste tervisele kui ka Eesti riigi majandusele.“

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eesti Põllumeeste Keskliidu korraldatav piimapäev toimub täna kella 12-15 Tallinnas Vabaduse väljakul.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside