Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakondlasest Riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka edastas täna maaeluminister Urmas Kruusele arupärimise, mis puudutab valitsuse otsust sulgeda alates käesoleva aasta 1. juunist Rakvere Veterinaar- ja Toidulaboratoorium.

Saadiku sõnul teenindab antud labor nii Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa kui ka Järvamaa ettevõtjaid ja kohalikke omavalitsusi ning valitsuse seesugune otsus teeb kahju nii kohalikele inimestele kui ka ettevõtjatele.

„On selge, et tegemist on lühinägeliku otsusega, millel on Virumaale negatiivne mõju. Labori sulgemise tagajärjena kaotab töö üheksa inimest. Maapiirkondades on iga töökoht väga suure kaaluga ja seetõttu on oluline võtta vastu otsuseid, mis soodustavad töökohtade teket maal, mitte ei vähenda neid. Võib ju väita, et tegemist on väikese sammuga, kuid kuna tegemist on valitsuse puhul juba süstemaatilise tegevusega, siis see moodustab suurema terviku. Me peame õppima töökohti hindama,“ rääkis Lääne-Virumaalt parlamenti valitud Siret Kotka.

Riigikogulase sõnul on valitsuse otsust kritiseerinud ka kohalikud ettevõtjad, kuid ka nende häält ei ole valitsus kuulda võtta soovinud.

Kotka jätkas: „Rakvere laboratooriumi sulgemine paneb täiendava koormuse peale Tartu laborile, mis on Eesti ainus labor, kus teostatakse sigade Aafrika katku analüüse. Jätkuva taudiohu tingimustes on võimalik, et tellitavaid proove ei suudeta edaspidi ülekoormuse tõttu piisavalt kiiresti teostada, mis aga võib tekitada ettevõtjatele uusi lisakulusid. Lisaks pikeneb proovidele vastuste saamise aeg. Leian, et minister peab selgitama, miks suletakse Rakvere Veterinaar- ja Toidulaboratoorium olukorras, kus sigade Aafrika katku taudioht ei ole kuhugi kadunud ja võimalike taudijuhtumite puhul on oluline reageerida võimalikult kiiresti.“

Lisainfo:
Siret Kotka
Tel: +372 52 112 78

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside