Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Siret Kotka hinnangul on sigade Aafrika katku ulatuslik levik Eestimaal jõudmas peagi katastroofilisele tasemele. Seakasvatus on seismas silmitsi kaosega ning valitsuse senised sammud on saadiku hinnangul olnud ebapiisavad.

„On reaalne oht, et seakatk levib peagi üle kogu Eesti. Juba möödunud sügisel lahvatanud probleemile on olnud valitsusel piisavalt aega, et adekvaatselt reageerida ning rakendada vastavaid meetmeid. Paraku pole seda suudetud siiani teha. Ka seakasvatajad on sõnanud, et valitsus on katkuvastaste meetmetega selgelt hiljaks jäänud. Tuleb nentida, et maaeluminister Urmas Kruuse ei ole oma tööga hakkama saanud,“ sõnas maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

Kotka jätkas: „Senine retoorika on olnud, et paanikaks pole põhjust, katk ju inimestele ei nakka. Kui aga seakatku tõttu kaob üle Eestimaa sadu töökohti, siis hakkab katk külge küll! Tegemist on spetsialiseerunud tööjõuga, kellel on raske leida uut tööd. Seakatk mõjutab neid inimesi väga suurel määral. Rääkimata ettevõtjatest, kellel võib tuulde kaduda kogu tehtud elutöö.“

„Viimastel päevadel on muutunud suhteliselt tavaliseks teated, et marjulised ja seenelised leiavad metsas käies metssea korjuseid. Eesti põllumajandus on tõsises ohus ning taoline olukord väärib valitsuse kriisikomisjoni kokkukutsumist. Kruusel ja Vabariigi Valitsusel laiemalt on aeg jalad kõhu alt välja võtta ja olukorra tõsisust mõista,“ lõpetas Siret Kotka.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Lisainfo:
Siret Kotka
[email protected]

Tagasiside