Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Lääne-Virumaalt Keskerakonna nimekirjas Riigikokku valitud parlamendisaadik Siret Kotka kutsub teisi Lääne-Virust parlamenti valitud saadikuid – Einar Vallbaumi ja Valdo Randperet – valitsuse algatatud maksupaketile mitte oma poolthäält andma. Kotka sõnul halvendab antud kobareelnõu selgelt inimeste heaolu ning röövib neilt kütuseaktsiisi tõusuga senisest enam raha.

„Teen üleskutse teistele Lääne-Virumaa saadikutele, et hääletaksime ühtselt valitsuse poolt algatatud maksupaketi vastu. Ma saan aru, et ma olen ainus Virumaa opositsiooniline saadik, kuid selleks, et rahva tahet mõista, ei pea opositsioonis olema. Kui me soovime, et turismisektor tulevikus Lääne-Virumaal hinges püsiks, tuleb plaanitav majutusasutuste käibemaksumäära tõstmine ära jätta. Sama lugu on kütuseaktsiisi tõstmisega. Ma loodan siiralt, et teised saadikud tulevad minu pakutuga kaasa ning seisavad enda valijate eest,“ sõnas Väike-Maarjast pärit Siret Kotka.

Kotka jätkas: „Eesti rahvas on näidanud enda pahameelt ennekõike just kütuseaktsiisi tõstmise suhtes. Esmalt lõid tuhanded inimesed kaasa kütuseaktsiisi vastastel meeleavaldustel ning mul on hea meel tõdeda, et kümned tuhanded inimesed on andnud oma toetusallkirja ka Keskerakonna algatatud kütuseaktsiisi tõstmise vastasele kollektiivsele pöördumisele. Selline arv inimesi peab ka koalitsioonisaadikutele midagi lugema. Ärme sõida maal elavatest inimestest ja nende soovidest lihtsalt üle!“

„Valitsuskabineti liikmed Marko Pomerants ning Rannar Vassiljev, kes on samuti Lääne-Virumaalt valitud, on kütuseaktsiisi tõstmisele valitsuses olles juba omapoolse toetuse andnud. Ma loodan, et teistel saadikutel on rohkem selgroogu, et inimeste heaolu eest ka tegelikult seista,“ lõpetas Siret Kotka.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside