Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna maaeluminister Urmas Kruusele üle arupärimise, millega soovitakse saada vastuseid küsimustele, mis puudutavad sigade Aafrika katku levikut Eestis. Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Siret Kotka sõnul on täna endiselt paljud küsimused vastuseta ning ennekõike soovivad põllumehed teada saada, kuidas plaanib valitsus kompenseerida, kas katku nakatunud või katkutsooni jäänud seafarmide majandusliku kahju.

„Tänase seisuga on üle Eesti hukatud tuhandeid sigu, ent olukord halveneb veelgi, sest nüüd on sealiha turustamisele seatud ranged piirangud ning katk on jõudnud ka kodusigadeni. Seakasvatajate rahavood on kokku kuivamas ja väga paljud neist plaanivad tegevuse lõpetamist. Seafarmid annavad aga tööd tuhandetele inimestele, eelkõige maapiirkondades, kus niigi napib tasuvaid töökohti. Soovime oma arupärimisega saada selgeks, et kuidas ja mil määral plaanib riik farmidele kahjud kompenseerida,“ sõnas maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.

„On selge, et seakatk mõjutab kogu Eesti põllumajandust. Oleks huvitav kuulda ministeeriumi prognoosi, millise majandusliku kahju võib sigade Aafrika katk tuua kaasa ka teraviljakasvatajatele? Ministeeriumi suhtlus põllumeestega on jätnud selgelt soovida. Loodan, et arupärimine toob selguse majja,“ lõpetas Siret Kotka.

Lisaks eelpool mainitud küsimustele soovivad arupärijad ministrilt kuulda ka, kuidas kavatseb valitsus kompenseerida III kitsendatud tsoonis asuvatele seafarmidele majandusliku kahju, arvestades seda, et neis farmides ei ole leitud sigade Aafrika katku, kuid farmide sealiha turustamisele on seatud täiendavad majanduslikud piirangud?

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside