Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Möödunud pühapäeval toimus Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna juhatuse koosolek, kus muude küsimuste seas oli arutelu all piirkondadele elulise tähtsusega küsimus, ehk valitsuse äsja algatatud haldusreformi eelnõu. Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna esimehe Siret Kotka sõnul on Keskerakond endiselt seisukohal, et valdade liitumine peaks toimuma ennekõike vabatahtlikult.

„Nii nagu sunniviisiline abielu ei ole üldjuhul elujõuline, kehtib see ka valdade vägivaldse ühendamise korral. Oleme arvamusel, et mehaaniliste liitmiste ja kaartide joonistamise asemel tuleks hoopis keskenduda sellele, kuidas kohalik omavalitsus suudaks senisest enam oma elanikke paremini teenindada,“ rääkis Siret Kotka.

Kotka hinnangul peaks haldusreform endas sisaldama konkreetsemaid punkte, kui täna eelnõus väljatoodud. Ta lisas, et haldusreformi raames tuleks märgatavalt tõsta kohalike teede rahastust ja omavalitsuse tulubaasi ning seadusesse tuleks kirjutada ka tasuta ühistranspordi võimalus.

„Haldusreformi teemal tuleb selgelt aktiivsemalt arutleda ning kuulata ka kohalike inimeste arvamust. Seetõttu korraldavad Lääne-Virumaa keskerakondlased 21.aprillil haldusreformi teemalise seminari, mille keskmeks on ennekõike Lääne-Virumaa omavalitsuste jaotus ja omavalitsuste ootused riigile,“ lõpetas Siret Kotka.

Tagasiside