Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Siret Kotka sõnul otsib IRLi kuuluv parlamendisaadik Einar Vallbaum lihtsalt põhjendusi, kuidas veeretada tähelepanu kõrvale asjaolult, et ta suure tõenäosusega peab esmaspäeval ellu kutsutaval erakorralisel istungil hääletama nii kütuseaktsiisi kui ka majutusasutuste käibemaksumäära tõstmise poolt.

„Kui veel enne kolmapäevast valitsuse otsust võtta maksupakett menetlusest välja ning anda see uuel nädalal valitsuse usaldushääletusena uuesti sisse, oli nii mõnigi IRL-i, SDE ja Reformierakonna liige maksupaketi küsimuses kahtleval seisukohal, siis värske samm ei jäta neile enam mingitki võimalust – peab hääletama poolt,“ sõnas Siret Kotka ja jätkas: „Maksupaketi hääletus on seotud valitsuse usaldushääletusega. Ehk kui Riigikogu liige ei hääleta poolt, siis ta ei usalda Vabariigi Valitsust. Sellest ka Vallbaumi meelepaha – ta on sisuliselt sunnitud hääletama negatiivsete maksumuudatuste poolt, mis sest, et see halvendab elu maal ja vähendab Eesti konkurentsivõimet.“

Keskerakonna arvates lööb maksutõusupakett eelkõige maainimese ja väiksema sissetulekuga inimese rahakohti pihta. Maksupaketi vastuvõtmise tulemusena tõuseb nii kütuse, kaupade ja muude teenuste hinnad.

Kotka lisas: „Mis aga puudutab Einar Vallbaumi ettepanekut, et aktuaalsetel teemadel arutada, siis ütlesin talle ka tol korral isiklikult ja ütlen seda ka nüüd meedia vahendusel, et mina olen aruteluks avatud. Pakkugu vaid välja aeg ja koht.“

„Kutsun veelkord üles nii Einar Vallbaumi kui ka Valdo Randperet hääletama maksutõusupaketi vastu,“ lõpetas Siret Kotka.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]

Tagasiside