Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riiklikult tähtsate kultuuriehitiste nimekirja kuuluv Arvo Pärdi muusikamaja toob Rakverre tipptasemel kontserdipaiga ja viib loodetavasti uuele tasemele kohaliku turismisektori, ütleb Riigikogu ja Rakvere Linnavolikogu liige Siret Kotka.

“Arvo Pärti peetakse maailma kuulsaimaks eestlaseks ja Rakvere linna jaoks on suur au anda muusikamajale maailmakuulsa helilooja nimi,” lausub Siret Kotka. “Projektile lisab rahvusvahelist mõõdet teadmine, et muusikamaja hea tahte saadikuna tegutseb hinnatud dirigent Kristjan Järvi. Rakvere linnas puudub praegu atraktiivne maamärk, mis köidaks välisturiste. Muusikamajas korraldatavad üritused annavad võimaluse pikendada külaliste kohapeal viibimise aega, mis omakorda elavdab kohalikku ettevõtlust.”

Siret Kotka sõnul tuleks jõupingutused suunata sellele, et Arvo Pärdi muusikamaja ehitusega saaks alustada juba 2023. aastal. “Rakvere linnajuhid ja koostööpartnerid on teinud ära põhjaliku eeltöö ning ainsa nimekirjas oleva kultuuriehitisena on sellel valminud projekt,” märgib Siret Kotka. “Lapsepõlve Rakveres veetnud Arvo Pärdil on linnaga tugev isiklik suhe ning seda tuleb võimalikult tulemuslikult ära kasutada. Ka Amsterdami Royal Concertgebouw Orchestra fagotimängija peab teadma, et Arvo Pärt on pärit Rakverest.”

“Muusikamaja valmides avaneb Lääne-Virumaa elanikel võimalus nautida kõrgtasemel kontserte kodu lähedal ning see annab parema võimaluse kaasata noori ja kasvatada uut põlvkonda kultuuriväärtuste sees. Tegemist saab olema multifunktsionaalne hoonega, mis pakub kultuuriürituste kõrval võimalusi korraldada ka seminare, koolitusi ja konverentse,” lisab Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna juht.

Siret Kotka sõnul suurendavad lähituleviku investeeringud oluliselt Rakvere atraktiivsust ja ümberkaudsete elanike heaolu. “Eelmisel suvel valmis Vallimäe arendus ning praegu on töös Pika tänava rekonstrueerimise teine etapp ja jalgpalli sisehalli rajamine. Lisaks kavandatakse Rakvere kesklinna kõrghoone ehitamist. See näitab, et riik ja ettevõtjad näevad Rakveres tulevikku,” ütleb Siret Kotka.

Tagasiside