Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul katkestas Vabariigi Valitsus täna teisele lugemisele tulnud maksutõusude paketi seetõttu, et peaminister Rõivas hakkas kartma valitsuse lagunemist. Simsoni sõnul plaanib valitsus maksupaketi algatada uuesti tuleval nädalal ellu kutsutavatel erakorralistel istungitel, mil eelnõu seotakse valitsuse usaldushääletusega.

„Maksupaketi tagasivõtmisega näitab peaminister oma hirmu. Sidudes uuel nädalal maksupaketiga veel ka lastetoetuste tõstmise ning IRL-i algatatud madalapalgaliste maksutagastuse, tagab peaminister valitsuse püsimise jaanipäevani. Ilma selleta oli reaalne oht, et nende negatiivsed maksumuudatused ei leia parlamendis toetust. Sisuliselt võtab Reformierakond oma koalitsioonipartnerid pantvangi. Liites kõigi erakonna põhilubadused usaldushääletusega, tagab Rõivas enda tooli püsimise,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Usaldushääletusega sidumine on mõeldud kriisisituatsioonideks, mida praegu rakendatakse lihtsalt ülbusest ja soovist võtta opositsioonilt võimalus oma muudatusettepanekuid täiskogu saalis hääletada.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]

Tagasiside