Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees ja rahanduskomisjoni liige Kadri Simson rõhutab, et valitsus peab lõpetama käibemaksuseaduse muutmisega ettevõtjate kiusamise.

„Ettevõtjad pole veel jõudnud majanduskriisist taastuda, kui juba asub riik neid kiusama,” ütles Simson, „selle asemel, et sundida ettevõtjaid täitma 1000-euroste tehingu pealt käibedeklaratsiooni lisasid, tuleks hoopis neid toetada, et aidata kaasa uute töökohtade tekkele ja majanduse kasvule.”

Simson rõhutas, et ettevõtjate jõuline protest käibemaksuseaduse muutmise puhul on täiesti arusaadav, sest sisuliselt on tegemist ausatele ettevõtjatele väga suure lisakoormuse panemisega. „On kummaline, kuidas Reformierakonna juhitud valitsus eeldab, et kõik ettevõtjad on petised ning neid tuleb asuda sunnimehhanismiga survestama. Loomulikult tuleb tegeleda maksupettuste ennetamisega, kuid kahjuks on selle kallale asutud valede vahenditega. Riigikogus pole juba väga kaua olnud menetluses eelnõu, mis põhjustaks selle sihtgrupi hulgas niivõrd suurt vastuseisu. Valitsus peaks tunnistama, et sellisel kujul on seadusmuudatusest rohkem kahju kui kasu.”

„See on väga oluline majanduspoliitiline otsus, millisele teele me Eesti majanduse vedajad suuname – kas valitsus tahab teha kõigist ettevõtetest raamatupidamiskontoreid või lubab neil tegeleda oma erialaga ja Eesti majandusele reaalset lisandväärtust luua,” lisas Simson.
 

Lisainfo:

Jaan Männik

Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside