Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson rõhutas täna Riigikogus elektri aktsiisi langetamise üle peetud arutelus, et koalitsioonierakondadel pole mingit kavatsust Eesti inimestele eesootavat elektri hinna tõusu leevendada.

„Me lootsime, et koalitsioonisaadikud on Eesti Energia vabaturu hindade valguses oma üleolevat suhtumist muutnud ja valmis jätkama arutelusid, kuidas sellist elutähtsat kaupa siiski taskukohasemana hoida,“ rääkis Simson, „kahjuks aga seda ei taheta teha ning antakse hoogu juurde hinnatõusudele.“

Simson märkis, et Eesti maksukoormus on kodutarbija elektrienergia hinnast ligi 30%, natuke suurem sellest on maksude osa veel Saksamaal, Taanis, Rootsis ja Portugalis. „Enamikus Euroopa riikides on kodutarbija elektri maksumus 20% piires. Alla 10% on maksude osa kodutarbija hinnast Lätis, Maltal ja Suurbritannias.“

„Aktsiisi alandamisest Euroopa Liidu miinimummäärani võidaks iga leibkond 15 eurot. Majandusminister Juhan Partsi lubadus alandada taastuvenergia tasu 15% leevendaks hinnatõusu kolm korda vähem ja pole seega ainsa meetmena piisav,“ lisas Simson.

„2/3 elektriarvest sõltub riigijuhtide otsustest. Tänasel valitsusel on vaid huvi teenida tulu, mitte leevendada inimestele elektri hinna tõusu,“ lõpetas Simson.
 

Tagasiside