Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul peab värske Eesti väliskaubanduse- ja ekspordiminister Anne Sulling ministriameti esimese ülesandena lahendama Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust ümbritsevad probleemid.

„Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhtkonna liikmete tihe vahetamine on mitu aastat häirinud sihtasutuse tööd ning takistanud EASi stabiilset arengut. Alates 2012. aasta novembrist on EASil olnud juba neli juhti. Pidev tõmblemine peab lõppema, vaid nii saab taastuda normaalne töökorraldus,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson lisas: „Lisaks EASi juhtimisküsimustele on probleeme ka sihtasutuse sisulises töös. 2012. aastal toetas EAS uudse parkimissüsteemi arendajat Spot Parking OÜ-d 600 tuhande euroga, millest maksti kohe välja ligi 300 tuhat eurot. Aasta pärast läks aga firma pankrotti ning EASi antud toetus tuli maha kanda, sest sihtasutus ei esitanud õigel ajal kohtule hagi nõude tunnistamiseks. Antud juhtum on vaid üks mitmest, kus avalikkusele jääb mulje, et EAS käib toetusteks ettenähtud rahaliste vahenditega hooletult ringi.“

„Minister Anne Sullingut ootab EASi näol ees suur probleemipesa, mis vajab kindlat kätt ja otsuseid,“ lõpetas Kadri Simson.

Antud probleemidega seoses andis Riigikogu Keskfraktsioon täna väliskaubanduse- ja ekspordiminister Anne Sullingule üle ka vastavasisulise arupärimise.

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

Tagasiside