Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on viimane aeg kinnitada järgmise aasta tulumaksuvaba miinimumi kasv seadusega. Eesti valitsus on korduvalt lubanud miinimumi tõsta, kuid pole seda viimase viie aasta jooksul sendigi võrra suurendanud.

„Tulumaksuvaba miinimum peab tõusma, sest see toetaks väiksema sissetulekuga inimesi otseselt. Möödunud aastal taganes valitsus lubadusest tulumaksuvaba miinimumi tõsta, sest riigieelarve arutelude käigus selleks raha ei leitud. Tulumaksumäära vähendamisest protsendipunkti võrra võidab miinimumpalga saaja veidi vähem kui kaks eurot, keskmise palga saaja 7,49 eurot ning näiteks peaminister ligi 50 eurot kuus. Leian, et tavakodanikul on selgelt rohkem kasu miinimumi tõstmisest kui maksumäära langetamisest. Planeeritav maksumuutus on järjekordne näide tänase koalitsiooni poliitikast, kus maksukingitusi tehakse kõige jõukamatele,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson lisas: „Kui 2006. aastal moodustas maksuvaba tulu alampalgast 66,7 protsenti, siis käesoleval aastal vaid 40 protsenti. Kui ka käesoleval aastal tulumaksuvaba miinimumi ei tõsteta, siis 2015. aastal moodustab ta alampalgast vaid 36,9 protsenti. Selline taandareng ei ole aktsepteeritav.“

Keskerakonna fraktsioon asendaks plaanitava tulumaksumäära vähendamise järgmisel aastal tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega, millega võidaksid kõik palgasaajad võrdselt 88 eurot aastas.

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

 

Tagasiside