Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjonis otsustati täna mitte toetada Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud muudatusettepanekuid, mille põhiliseks sooviks oli jätta ära tuleva aasta algusesse planeeritud tulumaksumäära ühe protsendiline langetamine ning asendada see tulumaksuvaba miinimumi märgatava tõusuga.

„Tulumaksumäära vähendamine on kasulikum suurema sissetulekuga inimestele, mistõttu suhtelised tuluerinevused kasvavad ning see tekitab ühiskonnas pinged, mis suurendavad omakorda ebastabiilsust ja pärsivad majanduskasvu. Tuleva aasta algusesse planeeritud määra langetamine tuleks meie hinnangul asendada suurema tulumaksuvaba miinimumi tõstmisega, tänaselt 144 eurolt 189 euroni kuus, millest võidaksid kõik maksumaksjad võrdselt aastas 113 eurot,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson jätkas: „Selline muudatus jätaks madalama sissetulekuga peredele kätte suurema summa ning seeläbi parandaks ka nende võimalusi. Kahjuks ei sobinud rahanduskomisjonile ka meie teine ettepanek, mis oleks taganud tulumaksuvaba miinimumi järkjärgulise tõstmise. Tänasesse eelnõusse jääb aga endiselt oht, et pärast kosmeetilist tõusu jääb tulumaksuvabamiinimum taas aastateks seisma. Meie eesmärk on sellist probleemi vältida.“

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside