Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson peab kahetsusväärseks IRLi fraktsiooni liikme Margus Tsahkna eksitavat blogipostitust, sest  Keskerakond nägi oma muudatusettepanekute kattena just presidendi, riigikogu liikmete ja teiste kõrgete riigiametnike palkade külmutamist

 

„Millega küll IRLi fraktsiooni liige eilse rahanduskomisjoni istungi ajal tegeles?“ küsis Simson. „Tsahkna eksitab rahvast, kui väidab, et Keskerakond ei toeta palkade külmutamist.”

 

Keskerakond nägi oma muudatusettepanekute kattena just presidendi, riigikogu liikmete ja teiste kõrgete riigiametnike palkade külmutamist. „Kui Keskerakond soovis  muudatusettepanekute kattena palkade külmutamist, siis järelikult Keskerakond toetab palkade külmutamist,” ütles Simson.

 

Keskerakond kaalub eelarve vastuvõtmist blokeerida ööistungitega, kuna järgmise aasta riigieelarve ei arvesta inimeste toimetuleku ega kohalike omavalitsustega. „Keskerakond nägi oma ettepanekutega ette rahastuse Eesti erinevate kohalike omavalitsuste lasteaedade, koolide ja päevakeskuste renoveerimiseks ja investeeringuteks, kuid IRL soovis selle arvelt suurendada valitsuse reserve,” selgitas Simson.

 

 

Tagasiside