Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimuvad Viljandimaal Sammuli puhkekeskuses Keskerakonna suvepäevad, kus toimus ka poliitika arutelu erakonna aseesimehe Kadri Simsoni juhtimisel. Simson nentis, et ühiskonna ootus uue valitsuse järele on üha suurem, sest Reformierakond on valinud endale seisakujõu rolli.

“On selge, et olemasoleva valitsusliidu kahanev toetus ei võimalda enam teha riigile vajalikke otsuseid,” ütles Simson, “antud olukorraga leppimine on eriti kahjulik IRL-ile, kelle nägu ei paista üldse välja ning ilma muudatusteta ootab neid ees paratamatu hääbumine.”

Simson tõi välja, et sotsiaaldemokraatidel on kaks valikut. “Sotsid saavad kas leppida kolmandat korda Reformierakonna poliitika elluviija rolliga või saavutada esmakordselt oma maksupoliitika läbimurre — ja selle üle käibki praegu propagandasõda. Reformierakond tahab märgistada sotse kui maksutõstjaid, samas kui sotside plaan annab tegelikkuses kõigile alla 1700 euro teenivatele inimestele maksuleevendust.”

“Reformierakond on valinud endale seisakujõu rolli, sest nad kardavad, et iga suurem muudatus võib tuua kaasa võimust ilma jäämise,” lisas Simson.

“Keskerakonnal on valmisolek kanda valitsusvastutust, et pakkuda lahendusi majanduskasvu taastamiseks, Eesti inimeste toimetuleku parendamiseks ning maapiirkondade hääbumise ärahoidmiseks. Selles on meil sotside, IRL-i ja Vabaerakonnaga tunduvalt suurem ühisosa kui ühelgi eelnimetatutest Reformierakonnaga,” rõhutas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Tagasiside