Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson, Riigikogu liige Kersti Sarapuu ja Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastavad täna Saaremaad. Ringreisi käigus annavad saadikud ühiskonnaõpetuse tunni Saaremaa Ühisgümnaasiumis ja Kuressaare Vanalinna Koolis. Ühtlasi kohtuvad nad Saaremaa ettevõtjate ja omavalitsusjuhtidega

„Eesti ettevõtjatel on täna väga rasked ajad. Põllumajandussektoris on tõsiseks probleemiks seakatku levik ning piima ja piimatoodete ekspordivõimaluste vähenemine. Turismiettevõtteid tabab peagi majutusteenuse käibemaksu tõus. Samal ajal tõstab kõigi ettevõtete kulusid kütuseaktsiisi kasv, mis toob kaasa ka üleüldise hinnatõusu. Kohtumisel Saaremaa ettevõtjatega otsime lahendusi, kuidas riik saaks neid senisest aktiivsemalt ja tulemuslikumalt toetada,“ selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

„Kohalike omavalitsusjuhtidega arutame kavandatava riigireformi aluspõhimõtteid. Oleme kindlal veendumusel, et ühtegi laiaulatuslikku reformi ei ole võimalik edukalt ellu viia ilma kohalike kogukondade toetuseta. Just seetõttu on Keskerakond korraldanud üle Eesti juba kuus kõigile huvilistele avatud riigihalduse teemalist seminari ning kogunud tagasisidet ja ettepanekuid sadadelt inimestelt. Tänasel kohtumisel tutvume põhjalikult Saaremaa linnade ja valdade seisukohtade ning peamiste väljakutsetega,“ lisas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside