Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson nimetas parlamentarismi lämmatamiseks kava liita kokku riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise eelnõule tehtud muudatusettepanekud, mis on esitatud erinevate opositsioonifraktsioonide poolt.

„Riigikogu kodu- ja töökorra seadus keelab erinevate esitajate muudatusettepanekuid liita, seega on koalitsioon asumas otsese seaduse rikkumise teele piiramaks opositsiooni seaduslikke õigusi,“ ütles Simson.

Simson ütles, et Keskerakond on vastu pensioniea tõstmisele ning eelnõu kiirkorras vastuvõtmisele Riigikogus. „Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit püüavad hoiduda parlamentaarsest debatist ning mitte arutada Riigikogu suures saalis kõiki opositsiooni poolt tehtud ettepanekuid,“ märkis Simson.

Simsoni sõnul on asjakohane otsus täna vormistamisel Riigikogu juhatuses Ene Ergma ja Keit Pentuse eestvedamisel.

„Selline käitumine viitab vaikiva ajastu tekkimisele riigis,“ märkis Simson. „Kui justiitsminister Rein Lang  püüab suukorvistada ajakirjandust, siis tema erakonnakaaslased püüavad sama teha Riigikogu opositsiooniga.“

Simsoni sõnul kavatseb Keskerakond kasutada opositsiooni võimalust seista inimeste tervise ja elukvaliteedi eest.  

„Pensioniea tõstmise eelduseks peab olema elanikkonna hea tervis ja vastavate näitajate järjepidev kasv mitmete aastate vältel,“ märkis Simson. „Meeste keskmise eluea näitaja poolest on Eesti Euroopa Liidus kõige madalamal positsioonil ning paljud ei ela pensioniea saabumiseni. Lisaks jääb suur hulk inimesi pensionile enne tegeliku pensioniea saabumist ning see on selge sõnum, millest muutuste tegemisel tuleks valitsusel lähtuda.“

Tagasiside