Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas täna Riigikogus toimunud riigieelarve arutelul, et tuleva aasta eelarves on veel üksjagu segadust ning nagu viimastel aastatel traditsiooniks on saanud, tegeleb valitsus vahendite ühest taskust teise tõstmisega, mis suuremat väärtust ei loo.

„Järgmise aasta eelarve jätkab sama vindumispoliitikat, mida Reformierakond on viimased aastad ajanud. Eelarve tegemise tuhinas on kahjuks kaduma läinud suurem pilt, mis peaks Eestis elu paremaks tegema ning võõrsilt vaadates positiivselt üllatuma panema. Me võime seda nimetada visiooniks või narratiiviks. Vahet ei ole. See on täna valitsusel igal juhul puudu,“ sõnas Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson.

Lisaks visioonipuudumisele on Simsoni sõnul eelarve üheks murekohaks teatav segadus ja seda ennekõike haridus- ja teadusministeeriumi rahastamise osas.

„Tänases valitsuskoalitsioonis on kaks erakonda, kes lubasid tõsta õpetajate palgataseme 20% kõrgemaks riigi keskmisest palgast. Peaministri väitel on selle suunas liikumiseks ka rahalised vahendid olemas. Samas haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisala eelarve koos haridustoetusega väheneb 2,9%. Minister Ligi on õnnetu ja näitab oma rahulolematust eelarve osas suhteliselt avalikult välja. Kahjuks jäävad kannatajaks õpetajad ning laiemalt kogu haridusvaldkond. Lõpmatuseni ei suuda isegi Reformierakond meie riiki valitseda sisemiste ressursside arvelt tehtud raha ümberjagamisega.“

„Eks murekohti on teisigi. Just seetõttu esitab Keskerakonna fraktsioon 2016. aasta riigieelarve eelnõule ka omapoolsed muudatusettepanekud. Kuid tegelikult tuleb sihid seada oluliselt kõrgemale. Sest kui me ei tea, kuhu me tahame jõuda, siis on sihtpunkti saabumine ka võimatu. On aeg mõelda suuremalt,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside