Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul näitab valitsuskoalitsiooni saadikute tänane otsust lükata riigieelarve teisel lugemisel tagasi kõik opositsioonierakonna muudatusettepanekud nende võimetust pidada opositsiooniga poliitilist dialoogi. Simsoni sõnul on taoline käitumine selge märk poliitilisest kultuuritusest, mis tuleb ennekõike kahjuks Eesti inimestele.

„Opositsiooni ettepanekute seas oli mitmeid mõtteid, mida valitsus ei soovi aktsepteerida vaid seetõttu, et nad on nö vastasleeri poolt esitatud. Oleme taas olukorras, kus vale mees ei tohi õiget asja teha. Me teame, et Eesti põllumehed saavad kordades vähem toetusi kui teiste Euroopa Liidu riikide põllumehed. Siiski ei ole me nõus neid maksimaalse üleminekutoetusega aitama. Absurdne on ka olukord, kus me laome omavalitsustele järjest uusi kohustusi õlule, kuid selleks me neile täiendavaid vahendeid ei eralda. Vahet ei ole, mis on ettepanek ja kus kohast leitakse katteallikas, ettepanek valelt erakonnalt toetust ei leia,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul näitab taoline käitumine poliitilist kultuuritust ja eriti kummastav on taoline käitumine erakondade poolt, kes veel alles hiljuti ise opositsiooni rolli täitsid.

„On hämmastav, et näiteks SDE või IRL, kes veel alles hiljuti opositsioonis istusid, on toonased aated kiirelt unustanud ning rakendavad sedasama teerullipoliitikat, mille vastu nad ennist võitlesid. Kiirelt on omandatud Reformierakonna mantra, et häid ideid saab tulla vaid koalitsioonist. See nihe suhtumises teeb kurvaks ning näitab ilmekalt, et tähtis pole mitte Eesti elu edendamine, vaid poliitiliste punktide võitmine,“ lõpetas Kadri Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon
Tel 53 474 246

Lisainfo:
Kadri Simson
[email protected]

Tagasiside