Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul näitavad täna Rahvusringhäälingu poolt avaldatud erakondade reitingud seda, et rahvas januneb endiselt uue ja parema poliitika järele, kui seda suudab pakkuda tänane valitsuskoalitsioon.

Keskerakonna tõusu taga näeb Simson aga erakonna aktiivset osalust presidendivalimiste kampaanias ja võitlust sisutu haldusreformiga.

„Keskerakond on Eesti suurim erakond ning on loomulik, et meilt oodatakse presidendikampaanias aktiivset sekkumist. Selles küsimuses on eeskuju näidanud Mailis Reps, kes tuli Keskerakonnast esimese ametliku kandidaadina välja ning on viimastel nädalatel kohtunud sadade inimestega. Tema eeskuju on olnud nakkav ning on loomulik, et rahvaga suhtlemine kasvatab meie toetust rahva seas,“ rääkis Kadri Simson.

Simson jätkas: „Alahinnata ei saa ka fraktsiooni tegevust parlamendis. Kui viimati koalitsiooni reitingud kasvasid, siis nad pidasid selle peamiseks faktoriks algatatud seaduseelnõusid, eesotsas haldusreformiga. Täna tundub, et jõuga läbi surutud haldusreform on aga ka rahva meelest olnud pigem miinusmärgiga ning Eesti inimesed toetasid hoopis Keskerakonna veetud ööistungeid.“

„Valijad on väsinud otsustusvõimetust valitsusest, kes ei suuda aastaga isegi Eesti esindajat Euroopa Kontrollikojas paika panna. Oodatakse muutust ning on selge, et opositsiooni suurim erakond pakub selles küsimuses tugevaimat alternatiivi,“ lõpetas Simson.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside