Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas täna varahommikul avaldatud erakondade toetusreitinguid kommenteerides, et Keskerakonna toetuse kasvu taga on inimeste lootus, et uuenev Keskerakond suudab murda paremerakondade võimuhaarde, mis on lükanud Eesti seisakusse.

„ERRi poolt täna avaldatud erakondade toetusreitingud kõnelevad minu hinnangul väga selget keelt. Keskerakonna möödunud kuu toetuse langustrend on õnnestunud viia hüppelisele kasvule ning seda saab seostada vaid asjaoluga, et inimesed näevad korraga põhjust panna oma lootused meile. Keskerakonnas nähakse ainsat tõsist alternatiivi Reformierakonna poliitikale. Meie tõsiseltvõetavusele on andnud tõuke lähenev erakonna kongress ja arutelu, et Keskerakond peab lisaks Tallinnale ka üleriigiliselt enam vastutust võtma“ sõnas novembri lõpul Keskerakonna esimeheks kandideeriv Kadri Simson.

Simson jätkas: „Eesti inimesed ootavad muutust ning seda nii tänaselt valitsuselt kui ka Keskerakonnalt. Liialt kaua on Keskerakond istunud opositsioonis ning lasknud end kõrvale mängida. Tänased reitingud näitavad selgelt, et ette võetud tee, kandideerida Keskerakonna esimeheks, oli ainuõige. Me näeme, et eksivad need, kes manitsevad vana juhti toetama, sest vastasel korral kaob ka erakonna toetajaskond.“

„Valitud tee tuleb aga lõpuni käia. Valimistevaheline kõrge toetus vaid kohustab ootusi täitma ja annab lootust, et Keskerakonnal on ka tulevikus võimalik kõnetada senisest enam Eesti valijaid,“ lõpetas Kadri Simson.

Keskerakonna toetus on novembris suurem kui kahel suurema toetusega valitsusparteil kokku, selgub Rahvusringhäälingu tellitud Turu-uuringute AS-i valimiseelistuse küsitlusest. Keskerakonda toetaks tänase seisuga 33, Reformierakonda 17 ja sotsiaaldemokraate 13 protsenti valijaist, vahendasid ERRi teleuudised.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside