Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas täna avaldatud erakondade toetusreitinguid kommenteerides, et on aeg teha Reformierakonda välistav valitsus, mis asuks ellu viima laiapõhjalist maksureformi.

„Keskerakonna stabiilselt kõrge toetus teeb tõsist heameelt ning näitab, et oleme opositsiooni selge liidrina tegemas õigeid asju. On kurb näha, et Eesti tänasel võimuliidul puudub julgus viia läbi suuri reforme, mis aitaks meid riigina edasi. Leian, et arengupidurid tuleb võimult kõrvaldada ja moodustada liit, mis oleks muudatusteks 2929valmis,“ sõnas Keskerakonna aseesimees Kadri Simson.

Simson jätkas: „Vaadates teiste erakondade reitinguid, on selge, et sotside langus on tingitud otsustusvõimetusest, mis on neid viimastel kuudel saatnud. Kui Jevgeni Ossinovski tulekut erakonna etteotsa tervitati esialgu optimismi ning reitingu kasvuga, siis täna on see asendumas pettumusega, et sotsid jätkavad väikepartnerina Reformierakonna poliitika elluviimise toetamist. Samas on SDE-l võimalik see ümber pöörata, otsustades homsel volikogul tänane võimuliit laiali lüüa. Kui sotsid koalitsioonileppesse enda soovitud muudatusi sisse ei saa, tuleb neil, kas enda uhkus ja sõnad alla neelata või jõuliselt muudatus tekitada.“

Viimased reitingud näitavad, et Reformierakonna suvine enesekindlus, millega tõrjuti sotside püüdlusi koalitsioonilepet avada, on kaasa toonud reitingu kasvu sotside arvelt. Olemasoleva olukorra jätkudes on see trend töötamas vaid koalitsiooni väiksemate partnerite kahjuks.

„Võimuliidu reiting on taaskord opositsioonist madalam ning seda olukorras, kus neil on olnud võimalus enda positiivset agendat ajada. Sügisest võib olukord veelgi trööstitumaks minna. Keskerakonna osalus valitsuses on aga alati tõstnud valitsuse usaldust ning toetusreitinguid. Võimuliidu osalistel on, mille üle mõelda,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside