Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles vastuseks tänasele rahandusminister Jürgen Ligi avaldusele, et Reformierakond on viinud Eesti tupikusse, kus valitseb Euroopa üks kõrgemaid tööpuudusi, kus iga kaheksas tööealine inimene on asunud tegema ettevalmistusi Eestist lahkumiseks ning kus hinnatõus jääb kiiruselt maha vaid Rumeeniast.

„Kui Jürgen Ligi oma mõtteeksperimendis pillub alusetuid süüditusi Keskerakonna suunas, siis Reformierakonna inimkatseid on Eesti elanikud pidanud juba pikalt taluma,” ütles Simson. „Reformierakonna jaoks on töötus kõigest statistiline number, sest neil puudub võime näha arvude taga inimesi. Ainult hoolimatus ja ülbus saavad olla selgituseks, miks valitsus ikka veel ei tunnista, et tööinimeste kadu on Eesti tulevikule kordades suurem koorem kui protsendipunkti jagu suurem eelarvedefitsiit.”

Simsoni sõnul pole Keskerakond kindlasti vastandunud mitte kõigele sellele, mis Eestit edendanud ja heas mõttes eristanud, vaid Reformierakonna ignorantsele poliitikale.

„Reformierakonna majanduspoliitiline mudel järgib Venemaa ja Valgevene eeskuju, kus samuti on kasutusel ühtlane maksusüsteem, mis paneb suurema maksukoormuse lastega peredele, tööd otsivatele inimestele ning pensionäridele” selgitas Simson.

Simson ütles, et riigieelarveliste tulude suurendamine astmelisest tulumaksust võimaldab tulevikus alandada tarbimismaksude ja sotsiaalmaksu kõrget taset.

Simson ütles, et astmeline tulumaks on vastand sellele, mida tänane valitsus sümboliseerib.

„Täna tehakse kingitusi kõige rikkamatele, meie eesmärk on aga põhjamaine solidaarsus,“ märkis Simson. „Solidaarsus tuleb aga siis, kui ka maksumaksjad soovivad oma panuse anda. Lõppkokkuvõttes ei ole ju ka jõukate inimeste eesmärgiks elada riigis, kus haridus, turvalisus ja tervishoid on nõrgad ning kust  noored inimesed kipuvad lahkuma. Lahkumise meelissihtpaikadeks on aga just needsamad riigid, kus kehtib astmeline tulumaks.“

Tagasiside