Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Keskerakonna volikogu istungil poliitilise ettekandega esinenud Keskerakonna aseesimees Kadri Simson rõhutas, et Reformierakond on kõige rohkem oma valijaid petnud ning just seetõttu kaotanud iga kolmanda valija.

“104 päeva tagasi toimunud valimistel soovisid valijad valitsust, kes pakuks lahendusi, mis viiks kiirema majanduskasvuni ning aitaks Põhjamaadele järele jõuda. Valitsust, kes tegeleks väljarändega ning tagaks palgakasvu, mis aitaks järele jõuda vahepeal kasvanud hindadele. Need küsimused pole täna üldse valitsuse laual, selle asemel mängitakse maksumääradega. Kui me Taavi Rõivase juhtimisel ka mingis valdkonnas üldse Põhjamaadele järele jõuame, siis on selleks kütuse kallis hind,” rääkis Simson, “sellest on kahju, sest just praegu on see aeg mil peaks valitsus töötama ühtse meeskonnana ja pakkuma inimestele lootust ning ettevõtjatele kindlust ja tuge.”

“Seda mõistavad ka arukamad reformierakondlased. Ega fakti, et peale valimisi on Reformierakonna hüljanud iga kolmas nende valija, ei saagi nii lihtsalt eirata. Rahulolematust parteis näitasid Reformierakonna juhatuse valimised, kus selge alternatiivina Taavi Rõivase ülbusele ja pealiskaudsusele nähti Kaja Kallast ja Brüsselisse unustatud Urmas Paeti. Rääkimata Aivar Sõerdi või Maris Lauri toetusest, keda Riigikogus on jäetud lihtliikmete pingile,” ütles Simson, “seega vaidlused, et niisama tiksumise ja rumalate maksumängude asemel oleks vaja visiooniga riigijuhte, pole ka Reformierakonnale võõrad.”

“Reformierakond on oma valijaid kõige enam petnud. Me oleme kohtunud erinevate hotellide ja majutusasutuste esindajatega, kes rõhutavad, et hotellide käibemaks lööb meie maapiirkondi ja teeb Eesti võrreldes Lätiga vähematraktiivseks sihtriigiks. Mitte keegi ministritest pole suutnud seletada, mis on Eesti pluss Soome, Läti või Leedu ees, et me võime oma maksu neist kõrgemaks tõsta,” rõhutas Simson, “mis puudutab aktsiiside tõstmist, siis paistab, et algselt oli nende taga küüniline plaan kiirendada Eestis hinnatõuse, mis omakorda aitab täita eelarvet ja samas nullib ära kõik ilusad lubadused lastetoetuste tõusust või madalapalgalistele maksuraha kättejätmisest. Sest kui kallineb transport, siis kallinevad ka toit ja muud teenused.”

Tagasiside