Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna avaldatud rahandusministeeriumi suvine majandusprognoos annab teada, et vaatamata majanduskasvu seiskumisele on laekumised riigieelarvesse heal tasemel. Eelkõige tagab maksulaekumiste hea seisu käibemaksu laekumine ja vähenenud tulumaksu tagastused.

„Rahandusministeeriumi plaanide kohaselt ületab riigieelarve kulude kasv 2015. aastal tulude kasvu. See näitab selgelt, et Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid on tegemas valimisaasta eelarvet, mis peale valimisi vajab uuelt valitsuselt kohest kärpekava,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson lisas: „Alates 2013. aastast on Eesti riigil võlgu enam kui reserve. See selgitab ka näiteks valitsuse soovimatust võimaldada Haigekassal kasutada oma vahendeid ravijärjekordade lühendamiseks ning venitamist töötuskindlustusmakse alandamisega, kuigi töötukassa reserv on selleks olnud viimased aastad enam kui piisav.“

„Rahandusministeerium on lubanud tööjõumaksu alandamist, mis tähendab tulumaksumäära ühe protsendilist langust. See langus kaetakse aga eelkõige lisamaksuga küttekuludele. Kokkuvõttes võidavad sellisest maksualandusest taas eelkõige kõrgepalgalised ja maksutõus kergitab ennekõike kodukulusid,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside