Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna riigikogus koduomanike maamaksuvabastuse seaduse muutmist kommenteerides sõnas Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson, et esialgses seaduses olnud praaki püütakse parandada kohalike omavalitsuste arvel, kellele laekub eelnõu tulemusel vähem maamaksu.

„Esialgsel hinnangul vähendab eelnõu maamaksu laekumist 1,54 miljoni euro võrra ning nagu ikka, tuleb see taas kohalike omavalitsuste arvelt. Ka Rahandusministeerium on eelnõud kommenteerides öelnud, et elamualuse maa täiendav maamaksust vabastamine nõrgestab kohaliku omavalitsuse üksuste tulubaasi ning tulubaasi autonoomsust,“ sõnas Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson.

Simson lisas: „Keskerakonna fraktsioon on korduvalt juhtinud tähelepanu asjaolule, et kehtiv seadus jätab koduomanikud ebavõrdsesse olukorda. Mille poolest on korteriomanik, kes elab korterelamus, kus on esimesel korrusel äripind, halvem korteriomanikust, kes elab majas, kus äripinda ei ole? Miskipärast arvab IRLi ja Reformierakonna vastu võetud seadus just nii.“

„Keskerakonna fraktsioon saab seda eelnõu toetada ainult juhul, kui maamaksu laekumise vähenemine omavalitsustele kompenseeritakse. Loodame, et uus koalitsioon ei korda eelmise koalitsiooni vigu, sest tugevad omavalitsused on Eesti regionaalse arengu aluseks,“ lõpetas Simson.

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside