Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kadri Simson juhib tähelepanu, et tänane Postimees eksitab avalikkust, väites, et Tallinna linnal on tüli Riigikoguga.

Simsoni sõnul võib rääkida Ansipi valitsuse ja Reformierakonna ja IRL-i poliitikute pidevatest katsetest takistada Tallinna tegevust põhimõttel – “Ise ei tee, teistel ka ei lase”. Pealkiri “Riigikogu juhib jõuliselt pealinna majandamist” on valeväide, rääkida saab Reformierakonna ja IRL-i sihikindlast obstruktsionismist.

“Eesti riiki ega ka Eesti parlamenti ei saa samastada peaminister Andrus Ansipi ja Mart Laari ning nende erakondadega,” ütles Simson. 

Simsoni hinnangul on keskerakondliku linnavalitsuse ja Ansipi ning Laari valitsuse peamine põhimõtteline ja poliitiline erimeelsus suhtumine tööpuuduse probleemi lahendamisse.

“Postimehe poolt toodud näited nn Toompea ja alllinna tülist on nimekiri Ansipi partei ettevõtmistest, mille ainsaks eesmärgiks on olnud juhtida tähelepanu kõrvale peamiselt – võitluselt tööpuudusega,“ ütles Simson. „Tallinn võtab võitlust tööpuudusega väga tõsiselt, Ansipi valitsus püüab probleemi kõigiti eitada. Tallinn pooldab kiiret tegutsemist tööpuuduse vähendamiseks, Ansipi valitsus loodab, et olukord laheneb kauges tulevikus kuidagi iseenesest.”

Simsoni hinnangul on Reformierakond ja IRL teinud tõsiseid pingutusi, et Tallinna poliitikat tööpuuduse vähendamiseks takistada.

Simsoni arvates on Reformierakonna tegevus kantud poliitilisest kadedusest.

“Nad näevad, et Tallinna poliitika toimib ja annab tulemusi ja et seda pooldavad ka Tallinnas ning mujal Eestis elavad inimesed. Selle asemel, et Tallinna toetada, nuputatakse valitsuses, kuidas Eesti suurimale omavalitsusele aina uusi kaikaid kodaraisse loopida. Tegemist on küünilise poliitilise mänguga, millest Eesti midagi ei võida,” ütles Simson.

Tagasiside