Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna riigikontrolör Mihkel Oviirile arupärimise majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi rahastatud infovoldiku kohta, milles reklaamib end minister Juhan Parts.

„25. jaanuaril võisid Tallinna elanikud leida oma postkastist korteriomanikele suunatud infovoldiku, millel olid olemas ka kõik valimisreklaami tunnused,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. „Postitus kandis Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Kredexi logo ning selles räägiti korterelamute rekonstrueerimistoetusest. Kahtlemata on korteriomanikele rekonstrueerimiseks mõeldud toetuste tutvustamine vajalik, kuid antud juhul oli tegemist pigem minister Juhan Partsi nime ja pildiga valijatele saadetud valimisreklaamiga.“

Simsoni sõnul on antud juhul rikutud Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu algatatud head valimistava.

Simson meenutas, et varasemalt on Isamaa ja Res Publica Liit teinud korduvalt postitusi, mis on saadetud IRL-i juhtpoliitikute kontrolli all oleva Eesti Omanike Keskliidu poolt, mis muuhulgas on rahastatud ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelarve kaudu.

2010. aasta lõpus postitasid Isamaa ja Res Publica Liidu poliitikud Tallinnas Nõmmel ja Mustamäel, Kristiines, Haaberstis ning Põhja-Tallinnas masspostituse, kus tutvustati Urmas Reinsalu ja Ken-Marti Vaherit. Antud kaks poliitikut on eelseisvatel Riigikogu valimistel neis piirkondades kandideerimas. Postituse päises on viide koduomanikele.

Enne 2009. aasta kohalike volikogude valimisi üllitati sarnased trükised, mis masspostitati Nõmmele, Haaberstisse ja Piritale. Postituses soovitas Eesti Omanike Keskliit kohalikel valimistel valida Nõmmel Urmas Reinsalu, Haaberstis Ken-Marti Vaherit ning Pirital Priidu Pärnat.

„Poliitiliseks valimispropagandaks riigieelarvest finantseeritava Eesti Omanike Keskliidu raha kasutamine on ometi selgelt taunitav, kuna tegutseb Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi rahastuse toel,“ selgitas Simson.

2010. aasta septembris postitas Eesti Omanike Keskliit Tallinnas ajalehe „Koduomanik“, milles on viidatud, et selle väljaandmist toetab Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

„Võiks öelda, et tegemist oli Isamaa ja Res Publica Liidu parteilehega,“ tõdes Simson. „Riigieelarvest rahastatava Eesti Omanike Keskliidu poolt tehti taaskord valimispropagandat IRL-i liikmetele Ken-Marti Vaherile ning Urmas Reinsalule, rääkides neist kui kangelaslikest monopolide ohjajatest.“

Keskerakonna fraktsioon esitas riigikontrolörile viis küsimust, milles palus hinnata maksumaksja raha kasutamist IRL-i parteilistes huvides.

Tagasiside