Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul täitis opositsioon ööistungiga ühe eesmärkidest, sest pensioniea tõstmist 65-eluaastani ei seadustatud kiirkorras vaid kahe  päevaga.

„Opositsiooni ühise pingutuse tulemusena langes pensioniea tõstmise lõpphääletus selle nädala Riigikogu päevakorrast välja.“ Ütles Simson. „Eeldame, et Riigikogu esimees Ene Ergma ühe nädala jooksul teist korda Riigikogu kodu– ja töökorda ei riku ning teatab seekord täiendavast istungist kolm päeva varem ette nagu nõuab seadus.“

Simson ütles, et võidetud aeg annab võimaluse põhjalikumaks avalikuks debatiks. „Sellega täitis opositsioon ühe oma eesmärkidest,“ selgitas Simson.

Simson ütles, et Keskerakond on vastu pensioniea tõstmisele ning eelnõu kiirkorras vastuvõtmisele Riigikogus. „Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit püüavad ilma ekspertide arvamust arvestamata ning ühiskonnas konsensust leidmata võtta vastu seadus, mis mõjutab negatiivselt kõigi alla 56. aastaste inimeste tulevikku,“ märkis Simson.

Simsoni sõnul kavatseb Keskerakond kasutada opositsiooni võimalust seista inimeste tervise ja elukvaliteedi eest.  

„Pensioniea tõstmise eelduseks peab olema elanikkonna hea tervis ja vastavate näitajate järjepidev kasv mitmete aastate vältel,“ märkis Simson. „Meeste keskmise eluea näitaja poolest on Eesti Euroopa Liidus kõige madalamal positsioonil ning paljud ei ela pensioniea saabumiseni. Lisaks jääb suur hulk inimesi pensionile enne tegeliku pensioniea saabumist ning see on selge sõnum, millest muutuste tegemisel tuleks valitsusel lähtuda.“

Tagasiside