Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et fraktsioon otsustas kasutada kõiki võimalusi opositsiooni võimalusi takistada 2011. aasta ebaõigluse põlistamise eelarve vastu võtmist, et anda Riigikogu saalist välja sõnum –  Eesti peab pidurdama hinnatõusu, mis sööb majanduse taastumist. 

„Eesti peab hoidma oma inimvara ja selleks tuleb lahendus leida kõrgele pikaajalisele tööpuudusele läbi toimiva tööpoliitika,” märkis Simson. „Eesti jaoks ei ole piisav ainult keskvalitsuse tasakaal, sest ainult linnade ja valdade toimetulek tagab jätkusuutliku elukeskkonna kõikjal üle riigi. Eesti valik ei tohi olla maksukoormuse panemine eelkõige väiksema sissetulekuga inimeste õlule nii, et nad seda koormat kanda ei jõua, samas kui hüvesid jagatakse kõige jõukamatele.” 

Simsoni sõnul on kahel aastal Eestis vastu võetud kriisieelarveid. „Põhjusel, et meie majanduslangus oli raskem kui enamikul Euroopa riikidel,” märkis Simson. „Kolm aastat majanduslangust on nõudnud Eesti inimestelt erakordselt palju mõistvust, kannatlikkust ning valmisolekut loovutada märkimisväärne osa oma senisest sissetulekust. Valitsusepoolseks raviks olid maksutõusud, mis igalt perelt on viinud ligi 4500 krooni enam taskust kui enne kriisi. See majanduslangus tõi meile ka Euroopa ühe rängema tööpuuduse. Kuid kriisiaja poliitikat ei saa rakendada lõputult.” 

Simson ütles, et järgmiseks aastaks planeeritud eelarve ei paku endiselt lahendusi tänaste kõige valusamate probleemide lahendamiseks ega tee midagi üleüldise hinnatõusu takistamiseks. 

„Praegune riigieelarve eelnõu, mis näeb ette nende maksude ja nende aktsiisidega jätkamist, tähendab hinnatõusuga vastas seistes kätelaiutamist,” tõdes Simson. „Praegune valitsuse poliitika räägib vaid eelarve defitsiidist, inimeste toimetulekuprobleeme aga eiratakse.” 

Simson ütles, et Eesti probleemid on täna tööpuudus, maaelu hääbumine, kohalike omavalitsuste alarahastus,  toasooja kõrge hind, toiduainete kiire hinnatõus ja kõrged aktsiisid põllumeestele.

„Kahjuks see eelarve sellisel kujul nendele probleemidele lahendusi ei paku,” märkis Simson.

 

 

 

Tagasiside