Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson juhib tähelepanu, et Riigikogu päevakorrad võiksid olla palju sisulisemad kui valitsuserakonnad arutaksid opositsiooni eelnõusid, mis on lõpetanud esimese lugemise ning sahtlisse pandud.

„Keskerakond on esitanud mitmeid eelnõusid, millele koalitsiooniparteid ei julge vastu hääletada,“ selgitas Simson, „rahva pahameelt kartes lõpetatakse esimene lugemine ning jäetakse mulje, et asjaga tegeletakse.“

„Hetkel on teisele lugemisele saatmist ootamas näiteks koolitoidu rahastust suurendav eelnõu, spordi erisoodustusmaksu käsitlev eelnõu, malevlaste sotsiaalmaksust vabastamise eelnõu, alkoholireklaami keelav eelnõu,“ loetles Simson Keskerakonna algatusi.

„Aimates, et Riigikogu päevakord jääb septembri alguses hõredaks pakkusime juba suvel omapoolset abi. Saatsime sotsiaalkomisjoni esimehele Margus Tsahknale ja kultuurikomisjoni esimehele Urmas Klaasile kirja ettepanekuga jätkata suure saali arutelusid pikaks ajaks sahtlisse jäetud eelnõude üle,“ märkis Simson.

Simsoni sõnul ei oleks Riigikogu tänane istung pidanud kestma vaid 4 minutit kui sotsiaalkomisjoni esimees Tsahkna ja kultuurikomisjoni esimees Klaas oleks meeldetuletustele reageerinud ja lõpetanud lastetoetuste ning koolitoidu teemaliste arutelude pidurdamise.

Tagasiside