Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et justiitsminister Rein Langi ja välisminister Urmas Paeti vastu algatatud umbusaldamisel näitas opositsioon end ühtse ja tugevana.

 „Parlamendis ei hääletanud keegi ministrite umbusaldamise vastu, mis on selge hinnang Langi ja Paeti tegevusele viisaskandaalis,“ märkis Simson. „Umbusaldamise algatamine võttis kohalike valimiste eel maha poliitilised pinged, kuid jätkub viisaskandaali asjaolude selgitamine.“

 Simsoni sõnul on kahetsusväärne, et oma sõnades rahvuslikult meelestatud Isamaa ja Res Publica jäi Eesti huve kahjustanud ministrite umbusaldamise hääletusest kõrvale. „Üksnes Peeter Tulvistel jätkus südikust umbusaldada minister Paeti, kes taotles Eesti saadikut rünnanud Vassili Jakemenko ning küberrünnaku korraldamise eest vastutuse võtnud Sergei Markovi nn. Schengeni mustast nimekirjast kustutamist.“

Simson tõi positiivsena esile, et valitsuse ministrite tagatoa kokkulepped ei jää saladuseks ning toimib avalikkuse kontroll.

„Riigikogu väliskomisjon jätkab kohtumisi antud teemal asjaolude selgitamiseks ning seega võib oodata ka Riigikogu ettepanekuid sissesõidukeelu nimekirja kandmise kui ka sealt nimede väljavõtmise protseduuride muutmiseks,“ märkis Simson.

 

 

Tagasiside