Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Simson: majandusprognoos lubab tulumaksuvaba miinimumi järgmisel aastal tõsta

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Kadri Simson märgib, et rahandusministeeriumi värske kevadine majandusprognoos lubab tulumaksuvaba miinimumi tõstmise osas oleva konsensuse ellu viia. Simson lisas, et kui 2013. aasta majanduskasvu prognoos pole võrreldes eelmise aasta prognoosiga muutunud, siis 2014. aasta prognoos on võrreldes eelneva prognoosiga positiivsem.

„Täna rahanduskomisjonis arutlusel olevas kevadises majandusprognoosis on rahandusministeerium tõstnud järgmise aasta SKP reaalkasvu ootust 0,2 protsendipunkti võrra 3,6%-le,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees, „selline prognoos annab kindluse, et vahendid tulumaksuvaba miinimumi tõstmiseks juba 2014. aastal on olemas.“

Simson tuletas meelde, et kui tulumaksumäära vähendamisel 1 protsendi võrra võidavad eelkõige kõrgepalgalised, siis tulumaksuvaba miinimumi tõstmine jätab rohkem raha kätte kõigile ning on ühtlasi väga hea lähtepunkt maksusüsteemi progressiivsuse tõstmiseks. „Keskerakonna fraktsioon andis märtsi viimasel nädalal Riigikogu menetlusse eelnõu, millega tõuseks tulumaksuvaba miinimum järgmisel aastal 1980 euroni aastas ning 2015. aastal 2400 euroni aastas.

„Jutud 500 eurosest tulumaksuvabast miinimumist saavad ellu viidud sel kümnendil vaid juhul kui esimesed sammud tehakse juba sel aastal. Keskerakonna eelnõu toetamine on valitsuse jaoks võimalus oma sõnu ka tegudega kinnitada,“ lisas Kadri Simson. 

Tagasiside