Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon vaidlustas tänasel istungil päevakorra, sest fraktsiooni hinnangul ei saa „Koduomanikke maamaksust vabastav maamaksuseaduse muutmise seaduseelnõu“ menetleda teisel lugemisel, sest eelnõu pole läbinud esimest lugemist.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on täna istungi päevakorda lisatud teisele lugemisele eelnõu, millele pole saanud fraktsioonid esitada muudatusettepanekuid, sest see eelnõu on täna esimest korda saalis. „Sellised pretsedendid, kahjustavad Eesti seadusloomet ning parlamentaarset head tava.“

„Sellise sisu ja pealkirjaga eelnõu pole saalis arutatud. Vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorraseadusele on fraktsioonidel õigus esitada eelnõu teiseks lugemiseks muudatusettepanekuid, praegu on see võimalus meilt võetud“ märkis Simson.

„Kuigi algatajad püüavad väita, et tegemist on esimese lugemise läbinud koduomanike maamaksust vabastamise seaduse eelnõuga, siis sarnasus teisele lugemisele saadetud eelnõuga seisneb vaid selles, et eelnõuga kattub üks lause – seadus jõustub 1. jaanuar 2013.“

„See tähendab, et tekst on absoluutselt teine kui see, mille kohta oli võimalik esitada muudatusettepanekuid. Eelnõu menetlemine sellisel kujult tuleb lõpetada, sest tegemist on täiesti uue eelnõuga, mistõttu peab võimaldama sellele esimese lugemise,“ lõpetas Simson.

Tagasiside