Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna ja IRL-i fraktsioonid andsid täna üle kahe fraktsiooni liikmete allkirjadega arupärimise, milles nõutakse peaminister Taavi Rõivaselt vastuseid seoses endise kaitseväe juhataja, tänaseks Reformierakonna ridadesse liikunud Ants Laaneotsa väljaütlemistega tänase kaitseväe juhi Riho Terrase aadressil.

„Laaneotsa vihjed, et Eesti kaitseväe juhataja Riho Terras on ühe poliitilise jõu marionett ei ole endisele kaitseväe juhatajale kohased. Riho Terrase senine käitumine ei ole jätnud kuidagi muljet, et ta oleks oma tegemistes või sõnavõttudes mõjutatud. Küll aga on oma poliitilist meelsust selgelt väljendanud Laaneots. Ilmselt tulebki tema väljaütlemiste tagamaid vaadata kui poliitilise kasu kogumist,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson lisas, et kui Laaneotsal oleks Terrase osas tõsisemad kahtlused, oleks ta seda pidanud väljendama selgelt varem, näiteks siis kui Terras ametisse kinnitati. Seda aga endine kaitseväe juhataja ei teinud.

Simson lisas: „Kaitseväe või selle juhataja ühe erakonna käsuliinile allutamine oli päevakorral ajal, mil IRL, Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid üheskoos selle ameti Põhiseadusest kustutasid. Läbi selle sammu ei ole kaitseväe juhataja mitte parlamendi, vaid kaitseministri järele valvata. Kui Keskerakond juba 2008. aastal hoiatas, et parlamentaarse riigi põhimõtetega ei ole kooskõlas asjaolu, et kaitseväes toimuvat kontrollib vaid ühe partei üks minister, siis Ants Laaneots toonase kaitseväe juhatajana pigem toetas antud muudatust.“

„Laaneotsa hinnang tänasele kaitseväe juhatajale ning Reformierakonna kannapööre kutselise palgaarmee toetamisel kannab selget püüdu Eesti kaitsevõime valimiseelseteks plusspunktideks konverteerida. Oleme üheskoos esitanud peaminister Taavi Rõivasele vastavasisulise arupärimise ning loodan, et Laaneotsa väljakäidu ei ole Reformierakonna juhtliini arusaam kaitseväes toimuvast,“ lõpetas Simson

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside