Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise seaduseelnõu, mis keelab eriotstarbelise diislikütuse kasutamise kodude kütmiseks alates 1. maist 2015. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul tähendab taoline seadusmuudatus tuhandetele inimestele väga suurt kodukulude kasvu.

„Kütteõliga kütvaid majapidamisi on Eestis mõni tuhat ning nende jaoks tähendab eriotstarbelise diislikütuse kasutamise keelamine 38 protsenti suuremaid küttekulusid. Näitena võib võtta 75 ruutmeetrise maja, kus aastane kütteõli tarbimine on 2000 liitrit. Praegu läheb see kogus maksma 1700 eurot, erimärgistuse kadumisel aga 2346 eurot, ehk kulu kasv on 646 eurot. Paljud majaomanikud on juba eakamad inimesed ning sellisel juhul tähendavad kasvanud kulutused perele lausa kahe keskmise pensioni kaotust,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Võimalus on muidugi ka küttesüsteemid välja vahetada, kuid see nõuab väga suuri investeeringuid. Seaduse seletuskirjas on öeldud, et riik kavatseb toetada väikeelamutes energialahenduste muutmist sel ja järgmisel aastal kolme miljoni euro eest. Toetuse jaotuses ei ole erinevad ministeeriumid veel lõplikult kokku leppinud, kuid arvestades küttesüsteemide väljavahetamise kulukust, tundub sellest summast selgelt väheks jäävat.“

Tänases majandusprognoosis kinnitas ka Eesti Pank, et plaanitavad aktsiisitõusud viivad Eesti järgmisel ja 2016. aastal taas suure elukallidusega riikide hulka.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside