Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ootab Keskerakond, et koalitsioon alustaks läbirääkimisi ja arvestaks opositsiooni seisukohti.

„Ööistungite idee algataja Siim Kallas ütles 13 aastat tagasi, et „suured otsused nõuavad kokkulepet valitsuse ja opositsiooni vahel, meie üritame seda liini igati toetada”,” märkis Simson.  

Simsoni sõnul jätkab erakond 2011. aasta ebaõigluse põlistamise eelarve teisel lugemisel vaheaegade võtmist, et juhtida tähelepanu – eelarves on jäetud kasutamata võimalused hinnatõusu ohjamiseks ning Eesti linnade ja valdade jätkusuutlikuks arenguks.

“Keskerakond leiab, et valitsuse poolt eelmisel aastal rakendatud kriisiaja poliitikat euronõuetele vastamiseks ei saa jätkata lõputult,” märkis Simson. „Möödunud aastate kriisieelarvetega tõstetud maksud koormavad väiksema sissetulekuga inimesi nii, et nad seda koormat kanda ei jõua, samas jagatakse jätkuvalt hüvesid kõige jõukamatele.”

Simson ütles, et valitsus peab tähtsaks vaid riigieelarve tasakaalu, aga eirab täiesti Eesti perede, Eesti linnade ja valdade eelarvete tasakaalu. „Iga Eesti pere on pidanud maksma

tõstetud käibemaksu ja aktsiiside tõttu ligi 4500 krooni enam,” selgitas Simson. „Eesti linnad ja vallad on kaotanud aga 440 miljonit maksubaasi muutmisega riigi kasuks. Riigi rahanduse Euroopa meistri tiitliga on kerge hoobelda, kui selle eest pannakse maksma keegi teine.”

Simson ütles, et Eesti probleemid on täna tööpuudus, maaelu hääbumine, kohalike omavalitsust alarahastus,  toasooja kõrge hind, toiduainete kiire hinnatõus ja kõrged aktsiisid põllumeestele. „Valitsuse poolt ettevalmistatud eelarve ei paku endiselt lahendusi tänaste kõige valusamate probleemide lahendamiseks ega tee midagi üleüldise hinnatõusu takistamiseks,” tõdes Simson.

 

Tagasiside