Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed külastasid täna õiguskantsler Ülle Madiset. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul oli kohtumine väga konstruktiivne ning arutelu käigus kerkis esile mitmeid olulisi teemasid.

„Ülle Madise on õiguskantsleri ametikohal olnud enam kui neli aastat ja selle aja jooksul teinud tänuväärset tööd ning andnud olulise panuse, et Eesti elu kulgeks õigel kursil. Tänase kokkusaamise eesmärgiks oli tema tööle meiepoolse sisendi andmine ning arutelu, kuidas saaksime omalt poolt kaasa aidata riigikogus,“ sõnas Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson.

Poliitiku sõnul käsitleti mõttevahetuse käigus mitmeid aktuaalsed teemasid, mis ühiskonda suuremal või väiksemal määral puudutanud. „Näiteks rääkisime põhjalikult probleemidest omaste hoolduses ning kuidas vähendada ja leevendada nende inimeste koormust, kes oma argielu või perekonna arvelt toetavad ja abistavad lähedast,“ ütles Simson, kelle sõnul ei peaks keegi oma lähedase hooldamise tõttu loobuma oma isiklikust ja tööelust.

Lisaks arutati kohtumisel ka topelt kodakondsuse küsimust, räägiti perevägivallast, avalikkuse suure surve all olevast eutanaasia legaliseerimisest, ametnike streigiõigusest ning vahetati mõtteid riigi poolse õigusabi küsimuses, kus täna on probleem nii riigi õigusabi kvaliteedi kui ka kättesaadavusega. „Ma loodan, et õiguskantsler võtab oma edaspidises tegevuses meie mõtteid arvesse ja jätkab seda head tööd, mida ta on nende aastate jooksul vaieldamatult teinud,“ lõpetas Simson.

Tagasiside