Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kadri Simsoni hinnangul võib tänane halduskohtu otsus, mille kohaselt riik peab jätkama õpetajale õppelaenu hüvitamist, riigile tuua lisakulusid. Tema sõnul tuleb kohtuotsuse jõustumisel õppelaenude tagasimaksmiseks leida vahendid energia- ja kliimaagentuuri loomiseks eraldatud 86. miljonist, sest just see summa oli hind, mille nimel rohelised toetasid laenude hüvitamise lõpetamist möödunud aasta suvel.

Simson tõdes, et ega selline kohtuotsus Riigikogu koalitsioonisaadikutele au ei too ning on oma raskuselt sama ränk kui õiguskantsleri hukkamõist käibemaksu tõstmise suhtes.

Simson meenutas, et teise negatiivse lisaeelarve menetlemisel juhtis Keskerakonna fraktsioon koalitsiooni tähelepanu, et õppelaenude hüvitamise lõpetamine on vastuolus õiguspärase ootuse printsiibiga. Toona märkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, et tegemist on õigusliku riskiga ning väärib arutelu.

„Keskerakonna fraktsioon esitas 2009. aasta riigieelarve seaduse muutmise teisele lugemisele muudatusettepaneku, vältimaks kärpeid kõrghariduse arvelt,“ lisas Simson.

Tagasiside