Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson rõhutas täna Keskerakonna algatatud riigiettevõtete juhtide töötasudele piiri seadva eelnõu esimesel lugemisel, et nende töötasud ei tohiks ületada presidendi ametipalka.

Koalitsioonisaadikud ei toetanud Keskerakonna algatatud eelnõud, mis piiranuks riigi osalusega ettevõtete juhtide töötasu presidendi ametipalga määrani, 6000 euroni.

„Põhiseaduse järgi on Eestis kõige kõrgem vastutus Vabariigi presidendil, aga praegu oleme olukorras, kus meie riigipea ametipalk ja ministrite ametipalgad on väiksemad, kui mõne riigi äriühingu juhatuse liikmel,“ selgitas Simson.

Simsoni sõnul on oluline ka märkida, et riigiettevõtete juhtide palgad tõusid ka majanduskriisi aastatel, mil nende alluvate palkasid külmutati või vähendati.

„Tegelikult on võimalik ülikõrgeid palkasid piirata ka ettevõtte nõukogu poolt, selleks pole vaja tingimata Riigikogu otsust – siiani pole aga seda suudetud või soovitud teha, seega on reaalne vajadus nõukogusid seadusega suunata,“ lisas Simson.

„Leiame, et riigi osalusega ettevõtetel tuleb üles näidata solidaarsust ning kärpida kõrgustesse kerkinud töötasusid. Ettevõtte juhi palk peab olema vastavuses vastutusega ning Põhiseaduse järgi on kõige kõrgem vastutus Eesti Vabariigi Presidendil,“ lõpetas Simson.

Tagasiside