Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson teatas, et Keskerakond alustab Riigikogus allkirjade kogumist rahandusminister Jürgen Ligile umbusaldusavalduse esitamiseks.

„Eesti rahvas on väsinud rahandusministri mõnitavatest sõnavõttudest. Jürgen Ligi on korduvalt tõestanud, et ta sobi Eesti Vabariigi valitsuse liikmeks ning Riigikogul on siinkohal moraalne kohustus sekkuda,“ selgitas Simson.

„Rahandusminister Jürgen Ligi on teatanud, et ei näe põhjust tagasiastumiseks ning peaminister Taavi Rõivas ei mõista samuti olukorra tõsidust. Seetõttu alustab Riigikogu Keskfraktsioon allkirjade kogumist Ligi umbusaldamiseks ning ootab parlamendisaadikute toetust,“ lausus Kadri Simson. „Rahandusministri väljavahetamine ei korva küll tema tehtud kahju, kuid see on hädavajalik samm Eesti maine ja väärikuse taastamiseks.“

„Jürgen Ligi suutis oma piinliku ja mõtlematu sõnavõtuga ära nullida aastakümnete pikkuse töö meie kogukondade ühendamisel. On lubamatu võtta 25 protsendilt Eesti elanikelt sisuliselt arvamusvabadus. Reformierakonnal tuleb lõpetada probleemi eitamine, sest nende rahandusministri suhtumine on euroopalikus kultuuriruumis vastuvõetamatu,“ lisas Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside