Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson tunnustab sotsiaaldemokraate käibemaksu langetamist taotleva eelnõu algatamise eest, millega sotsid näitasid üles Keskerakonnaga ühiste väärtuste kandmist.  
„Keskerakonna fraktsioon on Riigikogus korduvalt algatanud ravimite, esmatoidukaupade ning toasooja käibemaksu langetamise,“ märkis Simson.
Simsoni sõnul on valitsuse otsused tõsta aktsiise ehk tarbimismakse ning käibemaksu kaasa toonud suure hinnaralli, millega on löögi alla sattunud just hinnatundlikumad inimesed – madalapalgalised, pensionärid, üksielavad eakad, puuetega inimesed, lasterikkad pered, üliõpilased ja maapiirkondade elanikud.
„Eesti Panga hinnangul oli toiduainete ja mittealkohoolsete jookide hinnatõus selle aasta esimese seitsme kuuga üks Euroopa Liidu suuremaid, tõustes aastases võrdluseskuue protsendini,“ märkis Simson.
Simson avaldas lootust, et üheskoos sotsiaaldemokraatidega õnnestub Riigikogus ka maksulangetused läbi suruda.
„Kui sotsid taotlevad käibemaksu langetamist alates 2013.aastast, siis Keskerakond leiab, et seda tuleb teha juba algavast aastast,“ märkis Simson. „Eesti inimestel ei ole võimalik veel kaks aastat ränga maksukoorma all kannatada.“
 
Tagasiside