Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson ja Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastasid täna Hiiumaad. Simson ja Ratas andsid ühiskonnaõpetuse tunni Käina Gümnaasiumis ja Kärdla Ühisgümnaasiumis, tutvusid Kärdla politseijaoskonna tööga ning külastasid kohalikke ettevõtteid. Saadikute hinnangul tuleb järgmise aasta riigieelarves eraldada täiendavaid vahendeid siseturvalisuse parandamiseks ning regionaalse tasakaalu tagamiseks.

„Oleme lihvinud oma riigi liiga õhukeseks, mis annab tunda nii haridusasutuste, Politsei- ja Piirivalveameti kui ka Päästeameti vastutusrikkas töös. Tänane kohtumine Kärdla politseijaoskonna tublide teenistujatega tõestas veelkord, et sisemiste ressursside arvelt pole võimalik inimeste julgeolekut ja turvalisust suurendada,“ rõhutas Kadri Simson. „Kui tahame arendada siseturvalisust, peame kindlasti suurendama antud ametite isikkoosseisu ja vajalike ressursside olemasolu.“

„Eesti riigi võimekus väljaspool Tallinna ja teisi suuremaid keskusi peab kasvama. Küsimus on nii koolivõrgustiku säilitamises, noorte ja eakamate toetamises kui ka inimeste turvatunde tagamises. Riigi tasandil tuleb märksa aktiivsemalt läbi majandus- ja maksupoliitika soodustada töökohtade loomist väiksemates omavalitsustes. Vastasel juhul on Hiiumaa noortel pea võimatu leida tulevikus sobivat tööd oma kodukohas, mis omakorda sunnib neid kodusaarelt lahkuma,“ lausus Jüri Ratas.

„Kärdla puudulik ühistranspordiühendus Hiiumaa regionaalse tõmbekeskuse Pärnuga tähendab, et vajaliku ametkonna külastamiseks ja koju naamiseks kulub inimesel reeglina kaks päeva. Kusjuures suur osa reisijaid sõidab Pärnusse olude sunnil läbi Tallinna. Veelgi keerulisem on näiteks Tartus õppivate üliõpilaste olukord. Riigil tuleb tagada inimestele vajalikud teenused ja toimiv ühistranspordiühendus nii Ida-Virumaal, Lõuna-Eestis kui ka saartel,“ lisas Ratas.

Lisainfo:

Tanel Kiik
Riigikogu aseesimees Jüri Ratase nõunik
[email protected]
+372 5623 9583
 

Tagasiside