Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis tänasel istungil sisse korrakaitseseaduse muutmise, millega taastataks avalikus kohas alkoholi joomise keeld. Tänavu juulist kehtima hakanud kord on pannud omavalitsustele peale vaid täiendavaid koormiseid ning vajab kiiret muutmist.

„Sel suvel jõustunud korrakaitseseaduse muudatus on tõsiselt häirinud Eesti inimesi ja see töötab otseselt vastu püüdele alkoholi tarbimist vähendada. Leian, et tegemist on praakseadusega ning just seetõttu oleme algatanud seadusmuudatuse, mis keelustaks taas avalikus kohas alkoholi tarbimise,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson lisas: „Avalikus kohas alkoholi tarbimist lubav seadus on tabanud valusalt ennekõike kohalikke omavalitsusi, kes peavad muudatuse tagajärgedega tegelema. Avaliku korra tagamine peaks ennekõike olema riigi ja politsei ülesanne, paraku on aga kõik jäänud omavalitsuste kanda. Pärnu, Tallinn ja ka Elva on püüdnud küll omavalitsuste tasandil avalikku joomist piirata, kuid justiitsminister Andres Anvelti sõnul on nende sammud seadusvastased. “

„Täna paigaldati Tallinnas märgid piirkondadesse, kus linnavalitsuse otsusega endiselt juua tohib. Antud seadusmuudatuse vastuvõtmine võimaldaks need sildid linnapildist taas kaotada,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside